חוזה נישואין

יותר ויותר זוגות בוחרים היום להשאיר את הרבנות מחוץ לקשר הזוגי, הם בוחרים להחליף את טקס הנישואין הדתי בחתימה על חוזה נישואין מול עורך דין. לטענתם, חוזה נישואין הנערך ונכתב בהתאמה אישית משרת טוב יותר את הצרכים והציפיות שלהם מהמערכת הזוגית. חוזה נישואין משמש כנישואין אלטרנטיביים בישראל.

בכדי לקבל מעמד של זוג מול מוסדות וגופים ציבוריים בישראל על בני הזוג לקבל תעודת זוגיות המעניקה להם מעמד רשמי וחוקי. אפשר להרכיב חוזה נישואין ללא נסיעה לחו"ל בכדי להינשא בטקס נישואין אזרחי, יש לכם אפשרות לחתונה חילונית אזרחית בישראל.

חוזה נישואין הוא סוג של הסכם חיים משותפים עליו חותמים שני בני הזוג, ההסכם מסדיר את מערכת היחסים וקובע זכויות וחובות לכל אחד מהצדדים. במקרה של החלטה על פירוק הזוגיות חוזה נישואין קובע את חלוקת הרכוש המשותף והנפרד, את תשלומי המזונות במידת הצורך ואת המשך ההורות המשותפת לילדים משותפים.

איך עורכים חוזה נישואין?

מעורבות של עורך דין מנוסה בתחום מומלצת ונחוצה, עורכי הדין מכירים את זכויות ידועים בציבור ואת הקשיים עמם מתמודדים זוגות לא נשואים נטולי מעמד חוקי בישראל. הניסיון של עורכי הדין בתחום לימד אותם מה כדאי לשלב בתוך חוזה נישואין להבטחה של פרידה קלה יותר במידת הצורך או ניהול זוגיות נטולת מחלוקות ככל האפשר.

על חוזה נישואין רשאים לחתום בני זוג שמלאו להם 18 שנים ואינם נשואים או מנהלים קשר זוגי ידוע עם בני זוג אחרים. החוזה מתאים לבני זוג המבקשים להינשא ללא מסגרת דתית ולזוכות פסולי חיתון ברבנות מטעמי הלכה. החוזה מקבל את תוקפו כאשר חותמים עליו בפני עורך דין, נוטריון או כאשר הוא מאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה. ניתן ללוות חתימה על חוזה נישואין עם טקס מכובד ומרגש.

חוזה נישואין

למידע נוסף אודות חוזה נישואין התקשרו: 1800-396-396